Choď na obsah Choď na menu
 


Film a hudba

Príspevky

Púštny kvet film

26. 5. 2011

Film Kvet púšte vznikol podľa rovnomennej autobiografickej knihy autorky Waris Dirie, ktorá vyrastala do svojich trinástich rokov v Somálsku a po úteku do Londýna sa stala jednou z najznámejších svetových topmodeliek. Keď sa kniha v roku 1998 objavila na pultoch kníhkupectiev, svet bol šokovaný. Bývalá modelka rozpráva dechberoucí životný príbeh, v ktorom popisuje svoju neuveriteľnú cestu od kočovného života v somálskej púšti na najznámejšie svetové prehliadkové móla.
 
Celý príspevok | Rubrika: Film a hudba | Komentáre: 0

Film mesto

26. 5. 2011

V Bostone dôjde každý rok asi ku 300 lúpežiam. Väčšina zlodejov žije vo štvrti o jednej štvorcový míľu, ktorá sa volá Charlestown. Jedným z nich je Doug MacRae (Ben Affleck), ale nie je rovnaká krvná skupina s jeho zlodějskými kolegami. Na rozdiel od nich mal Doug šancu na úspech, šancu ísť inou cestou ako v kriminálnych stopách svojho otca. Lenže namiesto toho sa stal vodcom bandy neľútostných bankových lupičov, ktorí sa pýši tým, že si dokážu vziať čokoľvek a nikto ich nikdy nechytí.
 
Celý príspevok | Rubrika: Film a hudba | Komentáre: 0

Film občiansky preukaz

26. 5. 2011

Horká komédia režiséra Ondřeja Trojana Občiansky preukaz na motívy rovnomennej knihy Petra Šabacha sleduje osudy štvorica dospievajúcich mladíkov, ich priateľov, lások a rodičov od okamihu, keď v pätnástich rokoch dostanú občiansky preukaz, až do chvíle, kedy sa v osemnástich snažia uniknúť vojne a pokúšajú sa získať modrú knižku.
 
Celý príspevok | Rubrika: Film a hudba | Komentáre: 0

Kájínek film

26. 5. 2011

Kriminálne thriller inšpirovaný príbehom Jiřího Kajínkovi, ktorý je považovaný za prvého nájomného vraha v Českej republike. Vďaka svojmu úteku z väzenskej pevnosti Mírov sa z neho stala legenda a aj najhľadanejší človek v Európe. Päť týždňov, kedy unikal polícii, je dodnes zahalené tajomstvom. Filmový Kajínek je silným príbehom najznámejšieho väzňa u nás, príbehom dvojnásobnej vraždy, príbehom obhajkyňa hľadajúci nové dôkazy, príbehom podsvetia a jeho prerastania do štátnej správy aj príbehom manipulácie. Je Jiří Kajínek obeťou konšpirácie alebo chladnokrvný zabijak? Snaží sa dokázať svoju nevinu alebo zastrašiť a ovplyvniť svedkov?
 
Celý príspevok | Rubrika: Film a hudba | Komentáre: 0